Yellow peel

Yellow Peel należy do zabiegów z serii peelingów chemicznych, które są najpopularniejsze w dermatologii  i medycynie estetycznej. Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku.

Jak działa Yellow Peel?
Zabieg Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza. Działanie peelingu polega na usuwaniu warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania  peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Ma działanie złuszczające poprzez zastosowanie w pierwszej fazie zabiegu kwasu glikolowego  i kwasu salicylowego i stymulujące poprzez kwas retinolowy w drugiej fazie zabiegu.  Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również  blokadę endogenicznej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych. Jest to prosty, bezbolesny zabieg przynoszący takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne. Złuszczanie jest delikatne a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta,  gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

Kiedy poddać się zabiegowi Yellow Peel?
Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu Yellow Peel są: następstwa trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie, melzma/chloazma

botox

02

03

04